Євангеліє: Щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного
- admin
- 11 лют. 2020 р.
- Читати 3 хв

12 лютого читаємо Євангеліє про світло цього світу....
Євангельські читання 12 лютого
Євангеліє від Матфея, 5, 14 - 19
14 Ви — світло світу. Не може сховатися місто, яке стоїть на верху гори. 15 І не запалюють світильник, щоб поставити його під посудину, але на свічник, — і світить всім у домі. 16 Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного.
17 Не думайте, що Я прийшов порушити Закон або Пророків: не порушити прийшов Я, а виконати. 18 Бо істинно кажу вам: доки існуватимуть небо і земля, жодна йота чи жодна риска не перейде із закону, поки не здійсниться все. 19 Отже, якщо хто порушить одну з цих заповідей найменших і навчить того людей, той найменшим назветься в Царстві Небесному; а хто виконає і навчить, той великим назветься в Царстві Небесному.
Аверкій, архієпископ
Світло світу - це, власне, Господь Ісус Христос, але оскільки віруючі в Нього приймають це світло і несуть його у світ, то і вони є «світлом світу». Призначення таких Апостолів і їх наступників у тому і полягає, щоб світити Христовим світлом, вони - пастирі святої Церкви. Вони повинні жити так, щоб, бачачи їх добрі справи, люди прославляли Бога.
Бажаючи показати Своє ставлення до старого закону, Господь попередньо заспокоює ревність іудеїв щодо закону, підкреслюючи, що Він не прийшов порушити закон, але сповнити його. Христос, дійсно, прийшов на землю для того, щоб в Ньому виповнилося все старозавітне Слово Боже, щоб розкрити, здійснити і затвердити всю силу закону і пророків, показати справжній дух і сенс Старого Завіту. «Як Він виконав закон?» - запитує блаженний Феофілакт. - По-перше, тим, що зробив все, що давніше казали про Нього пророки. Він виконав і всі заповіді закону, оскільки не вчинив беззаконня... Він виконав закон і тим, що доповнив його, досконало написавши те, що в законі є лише тінню». Він дав повне і глибоке розуміння всіх старозавітних заповідей, проповідуючи недостатність лише зовнішнього, формального підпорядкування закону.
Йота - найменша для зображення букви єврейського алфавіту.
Господь підкреслює, що і найменше в Законі Божому не залишиться без виконання. Фарисеї ж поділяли заповіді на великі і малі і не вважали гріхом порушення «малих» заповідей, відносячи до них, між іншим, заповіді про любов, милостиню і правосуддя.
Буде найменшим означає буде відкинутий і не ввійде в Царство Небесне.
Послання до євреїв святого апостола Павла, 13, 7 - 16
7 Пам’ятайте наставникiв ваших, якi проповiдували вам слово Боже, i, дивлячись на кончину життя їхнього, наслiдуйте вiру їхню. 8 Iсус Христос учора й сьогоднi i навiки Той же. 9 Ученнями рiзними й чужими не захоплюйтесь; бо добре благодаттю змiцнювати серця, а не їжею, вiд якої не одержали користи тi, що займалися нею. 10 Ми маємо жертовник, вiд якого не мають права споживати тi, що служать скинiї. 11 Тому що тiла тварин, кров яких для очищення грiха вносить первосвященик у святилище, спалюються поза табором, — 12 то і Iсус, щоб освятити людей Кров’ю Своєю, постраждав поза брамою.
13 Отже, вийдемо до Hього за табір, несучи Його наругу; 14 бо не маємо тут постiйного мiста, але шукаємо майбутнього. 15 Отже, будемо через Hього безустанно приносити Богу жертву хвали, тобто плiд уст, що прославляють iм’я Його. 16 Hе забувайте також добродiйности i спiлкування, бо такi жертви благоугоднi Богу.
Толкова Біблія
Яка тут послідовність думок? Незважаючи на те, каже, на їх життя, наслідуйте їхню віру, тому що віра - від чистого життя (Злат.).
… Добре сказав він: на кінець їхнього життя, тобто життя до кінця, щоб життя їх мало добрий кінець (Злат.).
Тут словом вчора апостол позначає весь минулий час; словом навiки - майбутнє, яке не має кінця. А сенс слів його наступний: ви чули первосвященика, але первосвященика не тимчасового. Він завжди той самий. Можливо, тоді деякі говорили, що Розп'ятий не є очікуваним Христом, але прийде інший; тому і каже: вчора і навіки, говорячи, що прийде знову Христос, що Він один і той же, і перше був, і є, і буде навіки (Злат.).
Апостол хоче, щоб вони не захоплювалися не тільки чужими, а й різними вченнями; він знав, що від тих і інших йде загибель для тих, хто захоплюються ними (Злат.).
…Бачиш прообраз? Так, каже, поза табором ... і тут - поза брамою ... Тому й ми повинні наслідувати Постраждалого за нас і бути поза світом, або краще - поза справами світськими ... несучи його наругу, тобто зазнаючи те ж саме, беручи участь в Його стражданнях. Як Він, будучи засуджений, розп'ятий за брамою, так і ми не будемо соромитися віддалятися від світу (Злат.).
Comments