top of page
athos-monahos-4645641038x778.jpg

Пам’ятка паломнику

Паломництво – це подорож ради зустрічі з Богом. Ради пошуку молитвеників за себе, адже кожен святий, до мощей якого, приклоняється віруючий християнин в паломництві, стає «особисто знайомим», він стає нам ближчим та ріднішим і молитва до нього стає сокровеннішою.

Паломництво - це подвиг, повний поневірянь і труднощів шлях, який істинно віруючі люди здавна звершували для того, щоб відвідати місця земного подвигу Спасителя, Пресвятої Богородиці, святих угодників Божих. І таку подорож для поклоніння святиням завжди визнавалося Церквою як дієвий засіб для подолання духовної розслабленості.

 

 Слово «паломник» походить від латинського palm — «пальма», завдяки звичаю християнських мандрівників, учасників хресного ходу в Святій Землі в свято Входу Господнього в Єрусалим, повертатися звідти з пальмовими гілками, схожими на ті, з якими жителі Єрусалима свого часу зустрічали Христа. В українській мові є синонім слову паломник - прочанин, людина, що йде молитися Богу.

Паломницька поїздка – це в першу чергу постійна молитва. Те чого ми не можемо досягти в нашій постійній мирській суєті.

У давнину люди намагалися не полегшувати собі подвиг паломництва і несли всі труднощі пішого шляху, подорожуючи від монастиря до монастиря, від святині до святині. Сучасна людина немічна, і фізичні труднощі нам тяжко понести. У нас є комфортабельні автобуси, літаки, прекрасні готелі - все, щоб не відчувати фізичної втоми подорожі. Але все одно - це подвиг, подвиг духовний і фізичний, який вимагає певних зусиль, підготовки і організації.

 

Головне в паломництві - це молитва, богослужіння і релігійне поклоніння святиням.

Православне паломництво - частина релігійного життя кожної віруючої людини. У процесі здійснення паломництва основним під час молитви є не зовнішнє виконання обрядів, а той настрій, який панує в серці, духовне оновлення, яке відбувається з православним християнином. Безсумнівно, краще молиться і думати про спасіння душі, ніж знемагати від дискомфорту і думати про те, коли ж ми прийдемо до автобусу і як пізно повернемося до готелю.

Збираючись у паломництво потрібно перш за все зупинитись і подумати для чого я це роблю?

Дуже добре буде, якщо ви зможете заздалегідь прочитати житія святих, до мощей яких на поклоніння ви поїдете або історію чудотворного образу перед яким будете молитись. Якщо ви їх вже читали - прекрасно, перечитати буде теж корисно. Не чекайте, що вам все розкажуть. Звичайно, програма поїздки передбачає екскурсії, але краще до зустрічі підготуватися заздалегідь.

 

Для благочестивого християнина зовнішній вигляд має велике значення, тому що дуже тісно пов'язаний з внутрішнім станом. Важливо знати, що одяг паломника повинен бути скромним і охайним. Одяг повинен відповідати статі.

Жінки повинні бути одягнені в пристойний одяг.Спідниця повинна бути не в обтяжку, не прозора і довга. Волосся повине бути під хусткою, та мінімум косметики. Відвідування храму жінками в штанах не прийнято.

Чоловіки повинні бути одягнені в штани (але не шорти) і сорочку або футболку (але не майку). Джинси допустимі, якщо не рвані і не брудні.

 

У кожному монастирі є правила, за якими живе вся братія монастиря. І головне завдання паломника - не порушити ці правила, не порушити душевний світ ченців і послушників. У монастирях не прийнято голосно розмовляти, а тим більше кричати. Потрібно уникати вільного поводження.

 

Прийшовши в монастир, пам'ятайте, за стінами монастиря залишають звичку лихословити, курити, випивати. Без нарікань приймають ті умови, які надає монастир.

Після закінчення паломницької поїздки завжди цікаво подивитися фотографії, зроблені самими паломниками, побачити обличчя, що стали рідними за поїздку. Але фотографуючи, слід пам'ятати, що святиня - чи то храм або, поклінний хрест, або ікона на стіні храму - НЕ фон для паломників. Поклоніння святині - це мета поїздки, тому і фотографії повинні бути зроблені з благоговінням.

 

У паломницькій поїздці неприпустимо: розпивання спиртних напоїв; гра в карти та інші азартні ігри; грубість і нецензурна лайка; не можна співати і слухати недуховну музику. Злісних порушників дисципліни керівник групи має право відсторонити від поїздки без матеріальної компенсації.

ШАПКА1.jpg
bottom of page