Євангеліє: Проходив Він по містах і селах, проповідуючи і благовістячи Царство Боже
- admin
- 22 жовт. 2019 р.
- Читати 4 хв

Сьогодні ми розмовляємо з Богом про жінок, які непомітно й саможертовно служили Господу нашому Ісусу Христу, і були з Ним до самої Його хресної смерті.
Євангельські читання 22 жовтня
Євангеліє від Луки, 8, 1 - 3
1 Після цього проходив Він по містах і селах, проповідуючи і благовістячи Царство Боже, і з Ним дванадцять. 2 І деякі жінки, яких Він зцілив від злих духів і недуг: Марія, звана Магдалиною, з якої вийшло сім бісів, 3 та Іоанна, жінка Хузи, домоправителя Іродового, і Сусанна, і багато інших, які служили Йому з майна свого.
Толкова Біблія
Один євангелист Лука згадує про жінок, які під час проповідницьких подорожей Христа з 12 апостолами служили Йому своїм майном.
З якої вийшло сім бісів.
Цей вислів означає надзвичайну силу одержимості бісами: сім - на мові Св. Письма є символ повноти (пор. Мф. 12:45). За І. Вейсом, тут вказується на те, що Марія сім разів протягом свого життя піддавалася поверненню біснування. Що стосується досить поширеного раціоналістичного погляду, нібито Марія була просто вкрай розпущена в моральному плані жінка, на що і нібито вказав євангеліст зауваженням своїм, то проти такого розуміння говорить вжитий про Марію термін "зцілена", який означає чудесне зцілення від дійсної, а не уявної хвороби біснування…
Жінки ці служили Христу до самої Його смерті на хресті (див. Лк. 24:10).
Сусанна - особистість невідома.
Борис Гладков
Ім'я Марії Магдалини згадується усіма чотирма євангелистами. Вона стояла при Хресті Ісуса (Ін. 19:25; Мк. 15:40; Мф. 27:56); вона була присутня при похованні Його (Мф. 27:61; Мк. 15:47); вона перша удостоїлася бачити воскреслого Христа (Ін. 20: 14-17; Мк. 16: 9). Про її минуле євангелісти Лука і Марк говорять коротко: Ісус же, воскреснувши вранці в перший після суботи день, насамперед явився Марії Магдалині, з якої вигнав сім бісів (Мк. 16: 9).
На думку блаженного Феофілакта, Святе Письмо приймає іноді число сім в сенсі безлічі; тому і слова євангелістів про те, що Ісус вигнав з Магдалини сім бісів треба розуміти в тому сенсі, що Він вигнав з неї багатьох демонів. Можна розуміти цей вислів ще й в сенсі протиставлення семи бісів семи духам чесноти.
Якщо прийняти перше тлумачення, то слід визнати, що Марія Магдалина була біснуватою, що, однак, не узгоджується з переказом про неї, а якщо триматися другого пояснення блаженного Феофілакта, то доведеться визнати, що Марія Магдалина колись була порочної жінкою. Це останнє визначення особистості Магдалини підкріплюється переказом про те, що вона була грішницею і помазала ноги Ісуса миром у домі Симона-фарисея. Була вона з міста Магдалени, що стояло на західному березі Галилейського чи Геннісаретського озера.
Послання до филип’ян святого апостола Павла, 1, 8 - 14
8 Бог — свiдок, що я люблю всiх вас любов’ю Iсуса Христа 9 i молюся за те, щоб любов ваша ще бiльше i бiльше зростала в пiзнаннi та всякому почуттi, 10 щоб, пiзнаючи те, що краще, ви були чистi i не спiткнулися в день Христа, 11 наповненi плодами праведности Iсусом Христом, на славу i похвалу Божу.
12 Бажаю, браття, аби ви знали, що те‚ що зі мною сталося‚ послужило бiльшому успiху благовiстя, 13 бо моє ув’язнення за Христа стало вiдомим усiй преторiї та всiм iншим, 14 i бiльшість з братiв у Господi, пiдбадьорившись кайданами моїми, почали смiливiше, безбоязно проповiдувати слово Боже.
Толкова Біблія
«Бог - свідок ...». Ці слова Апостол додає для того, щоб показати, що він сказав не дуже багато, коли говорив, що всіх филип'ян має в своєму серці.
«Любов'ю Ісуса Христа» - точніше: «утробою» (внутрішніми почуттями - σπλάγχνα) Христа, з Яким Апостол знаходиться в тісному зв’язку (пор. Гал. 2:20). Така любов міцна, безкорислива і незмінна і простягається до готовності покласти життя за друзів.
Подяка тут, як і в інших посланнях, переходить в молитовне клопотання про читачів. Апостол з найбільшою м'якістю вказує читачам, чого їм ще не вистачає. З любові він бажає більшого «пізнання» або, точніше, більшої свідомості (έπίγνοσης) і «почуття», тобто більшого морального такту (αίσθήσεις)…
Під «почуттям», за Майєром, можна розуміти також духовну досвідченість, ознайомлення зі справою з досвіду, схожу на ту, яку ми отримуємо, коли спробуємо плід, який нам пропонується. Ми знаємо вже з вигляду, який це плід, але справжній смак його пізнаємо, тільки спробувавши його.
Досвідченість така стоїть вище знання, тому що останнє торкається більше форми, вигляду, кольору предметів, а досвідченість дає нам знання про сутність речі.
Любов, про яку тут говорить Апостол, необхідно не тільки пізнати, а й випробувати.
Досвідченість дається від Бога - Бог дає нам випробувати і любов Його, даючи її нам, - то Апостол вважає за потрібне молити Бога не тільки про пізнання филип’янами любові, але і ще більш досвідченого з нею ознайомлення. Для останнього більше за все необхідна молитва до Бога.
Але останньою метою діяльності християнина і бажань Апостола є слава Божа. Якщо справді Бог визнає християн на суді чистими, то результатом цього буде прославляння Самого ж Бога, Який послав людям Христа, що дав їм сили творити діла праведності. Так забирає Апостол у читачів всякий привід для сумніву.
Апостол заспокоює филип’ян тим, що справа Євангелія аніскільки не постраждала від того, що Апостол знаходиться в кайданах. По-перше, воїни, що охороняли Павла, переконалися з бесід з ним, що він ув’язнений не за політичний злочин, а римські християни, бачачи, що Апостол сам не може проповідувати Євангеліє, самі стали робити це.
Правда, деякі з заздрісників Апостола стали залучати новонавернених римлян на свою сторону, але це Апостола не турбує, тому що все ж ім'я Христове сповіщається в Римі.
Що стосується його подальшої долі, то вона його не лякає. Якщо йому доведеться постраждати за Христа, він радий цьому. Якщо залишиться жити, то і цим буде задоволений, тому що попрацюватиме ще на користь християн. При цьому він з упевненістю говорить, що в цей раз справа його скінчиться благополучно і він ще побачиться з филип'янами.
Ув’язнення Павла свідчили, що він глибоко впевнений в істині Євангелія, і спонукали деяких інших християн сміливо взятися за справу проповіді.
Comments