top of page

Євангеліє: Віра твоя спасла тебе

  • Фото автора: admin
    admin
  • 25 січ. 2020 р.
  • Читати 3 хв


26 січня читаємо Євангеліє про зцілення Господом і Богом Ісусом Христом сліпого.

Євангельські читання 26 січня


Євангеліє від Луки, 18, 35 - 43


35 Коли ж наближався Він до Єрихона, один сліпий сидів край дороги і просив милостині. 36 Почувши, що повз нього проходить народ, запитав: що це таке? 37 Йому сказали, що Ісус Назарянин проходить. 38 Тоді він закричав: Ісусе, Сину Давидів, помилуй мене! 39 І ті, що йшли попереду, примушували його замовкнути; а він ще голосніше кричав: Сину Давидів, помилуй мене! 40 Зупинившись, Ісус звелів привести його до Себе. Коли той наблизився до Нього, спитав його: 41 чого ти хочеш від Мене? Він сказав: Господи, щоб мені прозріти! 42 Ісус сказав йому: прозри! Віра твоя спасла тебе. 43 І він умить прозрів і пішов за Ним, славлячи Бога; і всі люди, побачивши це, віддали хвалу Богові.

Аверкій, архієпископ


Єрихон був великим в той час іудейським містом в 20 км на північний схід від Єрусалима і в 7 км на захід від Йордану, місто важливе за історичними згадками. Недалеко від нього євреї перейшли через Йордан, коли виходили з Єгипту (Нав. 3:16). Це було перше, захоплене євреями місто (Нав. 6:20).


Тут були училища пророків (4 Цар. 2: 5), тут пророк Єлисей здійснив чудо, осолодив гіркі води (4 Цар. 2:21). Околиці відрізнялися розкішною рослинністю і чудовим кліматом, але далі, по дорозі до Єрусалима, лежала скеляста похмура пустеля, в якій мешкали дикі звірі і розбійники.


Про це чудо розповідають всі три синоптики, але тільки св. Матфей говорить про двох сліпців; св. Марк і св. Лука говорять лише про одного, причому св. Марк розповідає про диво з найбільшими подробицями, вказуючи навіть ім'я зціленого сліпця - Вартимей, що означає «син Тимея».


Треба думати, що один з цих сліпих був всім відомим, а іншого ніхто не знав, і він був непомітним для багатьох, тому про нього два синоптики не згадали.

Ще одна різниця в оповіданнях: за першими двома синоптиками, зцілення було вчинене Господом, коли Він виходив з Єрихона, а за св. Лукою, - коли Він підходив до Єрихона. єп. Михаїл пояснює, що вжите св. Лукою грец. слово «енгізін» означає, власне, не входити, а перебувати біля чого-небудь; отже, правильніше було б сказати, що чудо здійснив Господь був біля Єрихона - при виході з нього або під час входу - все одно.


Ті сліпці, що сиділи при дорозі і просили милостиню, почали кричати: «помилуй нас, Господи, Сину Давидів». Цей вигук свідчив про живу віру їх в Ісуса Христа, як в Месію.

Народ змушував їх мовчати, щоб вони не турбували Ісуса Христа, ймовірно тому, що Господь в цей час говорив якесь повчання народу.



Перше послання до Тимофія святого апостола Павла, 1, 15 - 17


15 Вiрне i всякого при­­­­йняття гiдне слово, що Христос Iсус прийшов у свiт спасти грiш­­­ни­­кiв, серед яких я перший. 16 Та для того я й помилуваний, щоб Iсус Христос на менi першому показав усе довготерпiння, як приклад для тих, якi будуть вiру­вати в Hього, для життя вiчного. 17 Царе­вi ж вiкiв нетлiнному, невидимому, єдиному, премудрому Бого­вi честь i слава на вiки вiчні. Амiнь.

Толкова Біблія


Апостол так сповнений переконанням в істинності проголошеного ним вчення, що не інакше, як з почуттям глибокої вдячності згадує про своє покликання до апостольського служіння. Тільки благодать, тобто любов Божа, могла зробити з нього, гонителя християн, вірного проповідника Христового Євангелія. Сам він був безсилий щось зробити для свого відродження - Бог дав йому цю силу.


Цареві віків, нетлінному (незмінному) ... Апостол так називає Бога для того, щоб показати, що наша думка повинна прагнути тільки до Бога і що вчення про інші речі і предмети, що існують в часі, не можуть мати головного значення... Найперший і найбільший предмет пізнання - Бог (у Полянського с. 283).

Comments


ШАПКА1.jpg
bottom of page