top of page

Євангельські читання: Ненавидітимуть вас

  • Фото автора: admin
    admin
  • 22 лют. 2021 р.
  • Читати 3 хв


Євангельські читання 22 лютого


Євангеліє від Марка, 13, 9-13


9 Стережіться ж ви самі, бо вас видаватимуть на судища і битимуть у синагогах, і перед правителями і царями поставлять вас через Мене, на свідчення перед ними. 10 І всім народам раніш повинно бути проповідане Євангеліє. 11 Коли ж поведуть видавати вас, то не турбуйтесь заздалегідь, що вам говорити, і не обдумуйте; але, що дасться вам у той час, те й говоріть, бо не ви будете говорити, а Дух Святий. 12 Видасть же брат брата на смерть, і батько — дітей; і постануть діти на батьків, і уб’ють їх. 13 І ненавидітимуть вас усі за ім’я Моє; хто ж перетерпить до кінця, той спасеться.

Аверкій, архієпископ


Третьою ознакою кінця світу Господь називає жорстокі гоніння на Його учнів і послідовників, про що і розповідається в кн. Діянь і про що свідчить історія, як напр., гоніння за Нерона та ін. Одне ім'я «християнин» дійсно було ненависним язичникам, в результаті чого з'явилися численні сонми мучеників за Христа.


Четвертою ознакою наближення суду Божого буде проповідь Євангелія по всьому світі. Євангеліє буде проповідуване «на свідчення всім народам», тобто Христос не раніше прийде, ніж пошириться це Євангеліє, проповідь Його тоді стане викривальним свідком на суді проти тих, які, чуючи її, не увірували.


«Тоді прийде кінець». Найперше тут мається на увазі загибель Єрусалима, але всі ці ознаки будуть передвказувати наближення кінця світу і Страшного Суду.


Ці ознаки спільні для тієї та іншої події ... Єрусалим упав після того, як Господь зробив все для його спасіння: він був сповнений євангельською проповіддю: точно так і кінець світу прийде лише після того, як всі народи світу будуть ознайомлені з євангельською проповіддю, щоб на Страшному Суді, подібно до юдеїв, залишитися без відповіді.


Суд над Єрусалимом відбувся як наслідок його беззаконь і зменшення в ньому любові; так само і кінець світу настане, як результат збільшення беззаконь в світі і збідніння любові серед людей, які забудуть, що вони - брати у Христі.


«А хто витерпить до кінця, той спасеться», - хто зазнає всі ті лиха, не зрадивши Христу і не піддавшись лжеученням, той заслужить вічне спасіння.


Друге соборне послання святого апостола Петра, 1, 20 – 2, 9


20 Знайте насамперед те, що нiяке пророцтво в Писаннi не залежить вiд власного вирішення. 21 Бо нiколи не було пророцтва з людської волi, а промовляли його святi Божi люди, натхнені Духом Святим.
1 Були i лжепророки серед людей, як i у вас будуть лжевчителi, якi внесуть згубнi єресi i, вiдрiкшись вiд Владики, Який вiдкупив їх, накличуть на себе скору погибель. 2 I багато наслiду­ють їхню розпусту‚ i через них до­рога iстини буде в ганьбi. 3 I через користолюбство будуть ловити вас облесливими словами; суд їм дав­но готовий‚ i загибель їхня не дрiмає. 4 Бо якщо Бог не помилував ангелiв, якi згрiшили, а, зв’язавши путами пекельної темряви, вiддав зберiгати їх на суд для покарання; 5 i якщо не пощадив першого свiту, а у восьми душах збе­рiг родину Hоя, проповiдника прав­ди, коли навiв потоп на свiт нечес­тивих; 6 i якщо мiста Содом та Го­морру, засудивши на знищення, спопелив, показавши приклад майбутнiм нечестивцям, 7 а праведного Лота, змученого людьми шаленої розпусти, визволив‚ — 8 бо цей праведник, живучи серед них, бачив i чув беззаконнi дiла їхнi i тим щодня мучив свою праведну душу, — 9 то, звичайно, знає Господь, як визволяти благочестивих вiд спокуси, а беззаконникiв тримати на день суду, для покарання,

Толкова Біблія


Хвалячи уважність читачів до пророчого слова (2 Пет. 1:19), Апостол разом з тим бажає підняти у читачів, а разом і у всіх християн, свідомість особливої важливості пророчого слова, вказуючи на те, що речі, котрі відбулися надзвичайним, надприродним чином, має бути тлумачені відповідно до священної важливості своєї природи.


Апостол застерігає від лжевчителів, попереджаючи, що як в минулі часи були лжепророки, так будуть вони тепер і завжди.


Характерна риса їх, що вони внесуть згубні єресі, «вiдрiкшись вiд Владики, Який вiдкупив їх», тобто будуть відкидати догмати втілення Сина Божого і звершеного Ним спокутування. Але осуд для них, як для нерозкаяних, вже уготований Богом (ст. 3-4,9).


Далі Апостол розповідає про страхітливі випадки суду Божого в минулому: як приклад грізного суду Божого він вказує відпалих ангелів, які, зв'язані узами пекельного мороку, очікують остаточного суду над собою; потім - покарання грішного людства всесвітнім потопом, коли тільки вісім душ сімейства Ноєвого врятувалися, і, нарешті, кару, що спіткала міста Содом і Гоморру, від якої врятувався лише Лот. З цього апостол робить висновок, що знає Бог, як рятувати побожних, а «беззаконникiв тримати на день суду для покарання» (ст. 4-9).

Comments


ШАПКА1.jpg
bottom of page