top of page

Чернече життя: Читання – джерело чистої молитви



Свято-Миколаївський монастир продовжує перекладати книгу "Чернече життя: за висловами про нього святих отців подвижників", яка була видана у 1885 р. у Києво-Печерській Лаврі.

 

Про читання


У той час коли ум твій розсіяний, говорить той же Святий Отець, більше молитви займайся читанням. Якщо можна, у читанні віддавай перевагу стоянню. Бо читання – джерело чистої молитви.


Для ченця необхідне читання Писань Святих Отців, подвижників віри і благочестя, і переважно тих писань їх, у котрих викладаються правила життя чернечого.


Св. Епіфаній, єпископ Кіпрський, говорить:


Придбання християнських книг, якщо це можливо, необхідне. Бо і сам погляд на ці книги зупиняє у нас прагнення до гріха і спонукає сильніше прагнути до істини.

Говорив також: Читання Писання є великим захистом од гріха.


Ще говорив: Незнання Писання є велике урвище і глибока прірва.


Св. Єфрем Сирін пише:


Блаженний, хто підтримує бадьорість у молитвах, читанні і добрих ділах: він просвітиться і не засне на смерть ... Запрагнемо ж вивчити і заповіді Святого Духа. Тлумачі неіснуючої мудрості світу цього (премудрість бо світу цього безумство є у Бога) старанно займаються читанням; чи не тим паче і ми повинні вникати у словеса Божі і вивчати їх для спасіння душ своїх. І Дух Святий утішає тих, хто досліджує свідчення Його, кажучи: Блаженні ті, що додержують свідчення Його і всім серцем шукають Його (Пс. 118, 2) (Єфрема Сир., Ч. 2-а, стор. 218).
ШАПКА1.jpg
bottom of page