Чернече життя: Стримання, любов, молитва і читання
- admin
- 1 жовт. 2020 р.
- Читати 2 хв

Свято-Миколаївський монастир продовжує перекладати книгу "Чернече життя: за висловами про нього святих отців подвижників", яка була видана у 1885 р. у Києво-Печерській Лаврі.
Досліджуй Писання, говорить Преподобний Ѳаласій, і знайдеш заповіді; виконай сказане (у них), і позбудешся пристрастей. Найсильніша зброя для безмовного, з терпінням, є стримання, любов, молитва і читання.
Початок шляху життя, пише Св. Ісаак Сирін, - учитися завжди умом у словесах Божих і проводити життя в убогості (Сл. 1-е стор. 2-а).
Невпинне вивчення Писання - світло для душі, тому що воно вказує душі корисні нагадування про те, щоб остерігатися пристрастей, перебувати в любові до Бога і в чистоті молитви, і також окреслює перед нами мирний шлях слідами святих (Сл. 30-е, стор. 165).
Пристрасті не можуть повстати на душу і збентежити подвижника, якщо ... серце його не займається житейським ... і якщо буде він вправлятися у вивченні божественних Писань; тоді, займаючись пошуками їх сенсу, переважно перебуває без найменшого докучання з боку пристрастей (Сл. 21, стор. 123).
Тілесний труд і повчання у божественних Писаннях оберігають чистоту .... Доки людина не прийме Утішителя, потрібні йому божественні Писання, для того, щоб пам’ять про добро закарбовувалося в думках його, і щоб постійним читанням оновлювалося у ньому устремління до добра і щоб воно охороняло душу його від витончених гріховних шляхів (Сл. 58 стор. 382).
Постійно вправляйся у роздумах, читаючи божественні Писання, з точним їх розумінням, щоб за неробства розуму твого зір твій не осквернявся чужими сквернами непристойності (Сл. 2-е, стор. 14-а).
Займайся читанням у безмовності, щоб ум твій завжди підносився до чудес Божих (Сл. 56, стор. 342).
До слів таїнств, захованих у божественному Писанні, не приступай без молитви і прохання про допомогу у Бога, але говори: «Дай мені, Господи, прийняти відчуття закладеної у них сили».
Молитву шануй як ключ до істинного смислу сказаного у божественних Писаннях (Сл. 85-е, стор. 495-а).
Commentaires