Святкову літургію братія жидичинського монастиря звершувала з митрополитом Вселенського Патріархату
- admin
- 16 черв. 2019 р.
- Читати 3 хв
Оновлено: 25 вер. 2020 р.

На свято П'ятидесятниці Господь подарував Свято-Миколаївському монастирю святкове богослужіння - літургію з вечірнею - з предстоятельством представника Вселенського патріархату високопреосвященнійшого Макарія, митрополита Анейського, за участю першого ігумена жидичинського монастиря преосвященнійшого Марка, єпископа Кіровоградського і Голованівського. Таким чином, на День Святої Тройці вперше, після оголошення Томосу про автокефалію Православної Церкви України, братія монастиря мала спільне літургійне служіння й співпричастя з представниками Вселенського патріархату.
Грецький митрополит Макарій привітав українських православних вірян і братію монастиря з Днем Святої Тройці, передав вітання від Вселенського патріарха Варфоломія й назвав свою присутність в Україні, зокрема і в жидичинському монастирі, свідченням єдності Православної Церкви "від півночі до півдня, від сходу до заходу".
Він також зауважив, що Бог його вдруге привів у монастир, збудований на честь святителя Миколая, "святого вселенського, якого шанує як Православна Церква, так і Католицька". Крім того, владика Макарій після богослужіння під час дружньої, відвертої розмови, зазначив, що це була особлива служба й молитва, і він розкаже про неї Його Всесвятості, Вселенському Патріархові Варфоломію, а також передасть йому прапорці Вселенського патріархату й Жидичинського монастиря, виготовлені напередодні візиту грецького митрополита в монастир.
У свою чергу, намісник Свято-Миколаївського монастиря архимандрит Константин подякував митрополиту Макарію за візит і спільне святкове богослужіння, зазначивши, що ще недавно ніхто б не повірив, що в цьому храмі буде служити разом з братією монастиря представник Вселенської патріархії, засвідчуючи єдність Української Церкви й Вселенською Православною Церквою. Архимандрит Константин подарував митрополиту Макарію копію чудотворної жидичинської ікони святого Миколая.
Довідка
Макарій (Павлідіс) (нар. 1937 р.), митрополит Анейський, іпертим і екзарх Іонійський (Православна Церква Константинопольського патріархату)
В миру - Павло Павлідіс (Παυλίδης), народився 24 вересня 1937 року в Янниці Пельскій, Греція. Там же здобував середню освіту з 1947 по 1953 рік.
Відправився на Святу Гору Афон, де з 1953 по 1959 рік навчався в Афонської церковній школі. З 12 квітня 1955 року проживав в монастирі Кутлумуш, де 4 грудня того року був пострижений у чернецтво.
З 1959 по 1963 рік навчався в Халкінській богословській школі. 6 лютого 1961 року був висвячений у сан ієродиякона в каплиці Халкінської школи митрополитом Філадельфійським Яковом (Цанаварісом-Папаїоану). 19 травня 1963 був висвячений у сан ієромонаха тим же владикою. Після випуску з богословської школи повернувся на Святу Гору.
У 1964 році був прийнятий в клір Фіатирської єпархії в Великобританії. Митрополит Фіатирський Афінагор (Кокінакіс) призначив його опікуватися Лондонським районом Кінгстон-Саррей. Тут з 1964 по 1969 рік він створив нову Георгієвську парафію і грецьку школу.
У січні 1969 року супроводжував митрополита Філадельфійського Якова, призначеного патріаршим екзархом в Австралії, і до листопада того року здійснював пастирське служіння в Мельбурні.
Потім знову пішов за владикою Яковом до Німеччини. З 6 грудня того року служив в клірі Німецької митрополії Константинопольського Патріархату в Бонні. Допомагав митрополиту в перебудові єпархії для задоволення потреб грецьких емігрантів-робітників. У Боннському університеті вивчав богослів'я, патрологію і церковну історію.
3 грудня 1971 року вмираючий митрополит Німецький Яків призначив його протосингелом Німецької митрополії. З того ж року по 1972 рік був був патріаршим представником в Німецькій митрополії.
У 1980 році був призначений учителем грецьких шкіл в Німеччині.
У 1985 році був звільнений від послуху протосингела Німецької митрополії.
У листопаді того ж року був висвячений на єпископа Лампсакського, вікарія Швейцарської митрополії. Висвячення в Цюріху, Швейцарія, очолив митрополит Швейцарський Дамаскін. З того часу служив помічником Швейцарського митрополита, главою відділу кадрів Православного Центру Вселенського Патріархату і священиком при Інституті вищих досліджень з православного богослів'я в Шамбезі. З 2001 року деякий час був тимчасово керуючим Швейцарською єпархією і Шамбезійським Православним Центром.
Представляв Константинопольський патріарх в низці екуменічних зустрічей, брав участь у численних богословських зборах.
10 липня 2018 року був обраний митрополитом Анейським.
Comments