top of page

Благодать з усiма, що незмiнно люблять Господа нашого Iсуса Христа

  • Фото автора: admin
    admin
  • 18 жовт. 2019 р.
  • Читати 3 хв



18 жовтня ми читаємо Євангеліє про те, що люди, які чекають від Бога те, що хочуть, завжди будуть незадоволені...


Євангельські читання 18 жовтня


Євангеліє від Луки, 7, 31 – 35


31 Тоді Господь сказав: кому уподібню людей роду цього і до кого вони подібні? 32 Вони подібні до дітей, що сидять на торжищах і кличуть одне одного й кажуть: ми грали вам на сопілці, а ви не танцювали; ми співали вам жалібних пісень, а ви не плакали. 33 Бо прийшов Іоан Хреститель, який ні хліба не їсть, ні вина не п’є, і говорите: він біса має. 34 Прийшов Син Людський, Який їсть і п’є, і говорите: ось чоловік, Який любить їсти, пити вино, друг митарям і грішникам. 35 І виправдалася премудрість всіма дітьми своїми.

Аверкій (Таушев)


"Кому уподібню рід цей", тобто книжників і фарисеїв?

Вони подібні до примхливих норовливих дітей, яким ніяк не можуть догодити їх товариші.

Фарисеям і книжникам, що чекали Месію, як великого Царя-Завойовника, не міг догодити той, хто закликав їх до покаяння і сокрушення щодо своїх гріхів великий постник Іоан Предтеча ...

... Але не міг їм догодити й Ісус Христос, Який, на противагу Іоану, щоб спасти грішників, не відмовився розділити з ними трапезу.

І виправдалася премудрість всіма дітьми своїми.

Ці слова так пояснює бл. Феофілакт: "Коли вже, каже Христос, ні Іоанове, ні Моє життя не подобається вам, і ви відкидаєте всі шляхи спасіння, то Я - Премудрість Божа - правий не перед самими фарисеями, а перед чадами Своїм. Ці "чада премудрості" - простий іудейський народ, митарі і грішники, які каються, увірували в Христа і всім серцем прийняли Його Божественне вчення: вони "виправдали" Бога і премудрість Його, тобто показали на собі, що Господь правильно і мудро влаштував спасіння людей. Їм відкрилася мудрість Божа, недоступна гордим фарисеям.



Послання до ефесян святого апостола Павла, 6, 18 – 24


18 Усякою молитвою i благанням молiться у будь-який час духом, i дбайте про це саме з повною пос­тiйнiстю i благанням за всiх святих 19 i за мене, щоб менi дано було слово устами моїми вiдкрито з дерзновенням звiщати таїну благовiстування, 20 для якого я посол у кайданах, щоб я смiливо пропо­вiду­вав, як менi належить.
21 А щоб i ви знали про мої обставини i дiла, про все сповiстить вам Тихик, улюблений брат i вiр­ний у Господi служитель, 22 якого я i послав до вас для того самого, щоб ви довiдалися про нас i щоб вiн утiшив серця вашi.
23 Мир браттям i любов з вiрою вiд Бога i Отця i Господа Iсуса Христа. 24 Благодать з усiма, що незмiнно люблять Господа нашого Iсуса Христа. Амiнь.

Толкова Біблія


Духовна боротьба неодмінно повинна супроводжуватися молитвою до Бога. Ця молитва - різна, тобто приймає різну форму і зміст у міру потреби, яку відчуває духовний воїн. Молитва повинна відбуватися в Дусі Божому, Який допомагає нам в молитвах (пор. Рим. 8:26). При цьому духовний воїн повинен постійно молитися і за всіх християн (святих), так як і всі вони ведуть духовну боротьбу з духами злоби (витривалістю та молитвою - постійно молячись).


"Ніколи не буде того, щоб ти, під час молитви, думаючи лише про себе, таким чином привернув до себе милість Божу" (Златоуст).

Зокрема, Ап. просить у ефесян молитов про нього самого, щоб йому було дано вільно висловити все, що потрібно, перед римськими суддями, щоб на нього дивилися як на посланця Христа і дали йому вільно висловити веління його Господа, Царя-Христа, як дозволяється іншим посланцям висловлювати бажання царів, що надіслали їх.

Ап. повідомляє читачам, що подробиці про його стан в Римі повідомить їм Тихик (див. Діян. 20: 4).

23 Мир браттям i любов з вiрою вiд Бога i Отця i Господа Iсуса Христа. 24 Благодать з усiма, що незмiнно люблять Господа нашого Iсуса Христа. Амiнь.


Незмінно - εν αφθαρσία - нетлінно. Любов до Христа повинна бути нетлінна, тобто такою, що не змінюється, не піддається ніяким руйнівним впливам.

Comentários


ШАПКА1.jpg
bottom of page